ANA MENÜ

Trabzon Teknokent
Yönetim Kurulu
Bünyemizdeki Şirketler
Proje Bankası
Teşvikler
Başvuru
Teknokent Nedir?
Teknoloji Transfer Ofisi
Mevzuat ve Yönetmelikler
Teknokent Haberler
Teknokent Etkinlikler
Teknokent Foto Galeri
Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası
İletişim

TEKNOKENT HABERLER

1

TÜRKİYE İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK HAFTASI


Ülkemizde inovasyon kavramının yerleşmesine ve gelişmesine büyük katkı sağlayan, inovasyon denilince akla ilk gelen etkinlik “Türkiye İnovasyon Haftası” 2017 yılı itibariyle “BORN GLOBAL” (Doğuştan Küresel) kimliğini de bünyesine dâhil ederek “TÜRKİYE İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK HAFTASI” olarak sizlerle buluşuyor.

6-9 Aralık 2017 tarihleri arasında TİM tarafından İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan etkinlik bu yıl, inovasyon ve girişimcilik dünyasının yerli ve yapancı çok sayıda tarafını bir araya getirecek.

 

Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi/HİSER Projesi
Ekonomi Bakanlığı, Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi Hakkında Karar kapsamında HİSER Projesi desteği ile yazılım-bilişim-donanım sektöründe faaliyet gösteren firmaların uluslararası düzeyde rekabet edebilirliklerinin arttırılması için firma analizi, eğitim, danışmanlık; yurtdışı ve yurtiçi pazarlama faaliyetlerini desteklemek amacıyla Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Proje Koordinasyon Ofisi ve Trabzon Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi iş birliği ile bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. İlgili sektörde doğal bir kümelenme yapısına sahip Bölgemiz firmaları ile Bölgemiz dışındaki firmaların birbirine entegre edilerek projenin hayata geçirilmesi amaçlanmaktadır.
6. TET Ar-Ge Proje Pazarı
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr. Faruk ÖZLÜ'nün katılımlarıyla 6.sı düzenlenen TET Ar-Ge Proje Pazarı ödülleri sahiplerini buldu.
4. TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ ZİRVESİ YAPILDI


Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılından bu yana düzenlenmekte olan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nin dördüncüsünün açılışı, 23 Kasım 2016 Çarşamba günü Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Dr. Faruk ÖZLÜ’nün katılımlarıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapıldı.

Trabzon Teknokent’ten İşadamlarına çağrı


Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü Ömer Kurnaz, işadamları ve sanayicilerin Trabzon Teknoknet’te Ar-Ge proje çalışması yapmasını beklediklerini vurgulayarak, “Teknoloji ve yeniliğe Karadeniz’den yelken açın” dedi.
Trabzon Teknokent ve K.T.Ü.' den Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) İle Proje
Trabzon Teknoloji Geliştime Bölgesi' nde faaliyet gösteren YASUTO Mühendislik Şirketi ile K.T.Ü. Makina Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden oluşan bir araştırma grubunun sunduğu proje TUSAŞ Döner Kanat Teknoloji Merkezi (DKTM) tarafından kabul edilerek 24 Kasım 2015 tarinde yürürlüğe girmiştir. 
Bireysel Genç Girişim Başvuruları Başladı
TÜBİTAK 1512 Programı bu yıl isim ve içerik değişikliği geçirmiş olup, bundan sonra Bireysel Genç Girişim, kısaca BiGG olarak anılan bir program haline dönüştürülmüştür
Çocuklar İçin Organik Oyun Hamuru Üretildi
Trabzon'da Teknokent çatısı altında kurulan CMO madencilik şirketince hazırlanan "Çocuklarımız için Doğal ve Sağlıklı Oyun Hamuru" projesi kapsamında kilden organik oyun hamuru üretildi.
Plastik Ve Organik Atıklardan Yakıt Üretiliyor
Trabzon Teknokent bünyesinde geliştirilen buluş sayesinde 100 kilogram plastik ve organik atıktan 96 litre benzin ve mazot karışımı elde ediliyor.
Türkiye Bu İlaçla Dışa Bağımlılıktan Kurtulacak
KAR-BİYOSİT Biyoteknoloji Ar-Ge Şirketi, Türkiye’de ilk defa Lepidoptera ve Coleoptera grubu, zararlı böceklerle mücadeleye organik çözüm üretti.
Kemoterapi İlaçları Artık El Değmeden Hazırlanacak
Trabzon'da Teknokent çatısı altındaki Tekno Girişimcilik Sermaye Desteğiyle kurulan Onkozone Şirketi’nce ‘Onkolojik İlaç Hazırlama Sistemi’ projesi hazırlandı
Trabzon Teknokent Yeni Buluşların Peşinde
Trabzon Teknokent, yeni projeler sayesinde insan yaşamını kolaylaştıracak buluşlar geliştirirken, bunlar arasında Dünya'da ilkler arasında yer alan projelerde bulunuyor.

Medikal Alanda Başarılı Bir Proje 


 Trabzon'da Teknokent çatısı altında "İstemli Göz Kırpma Hareketine Dayalı Kablosuz Tekerlekli Sandalye Kontrolü" projesi hayata geçiyor.