ANA MENÜ

Trabzon Teknokent
Yönetim Kurulu
Bünyemizdeki Şirketler
Proje Bankası
Teşvikler
Başvuru
Teknokent Nedir?
Teknoloji Transfer Ofisi
Mevzuat ve Yönetmelikler
Teknokent Haberler
Teknokent Etkinlikler
Teknokent Foto Galeri
Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası
İletişim

TEKNOKENT ETKİNLİKLER

1
Airpreneurs Etkinliği
Karadeniz Teknik Üniversitesi-Trabzon Teknokent-Türkiye Girişimcilik Vakfı işbirliğinde “Airpreneurs Etkinliği ”  gerçekleştirildi.

KTÜ 4. KARİYER FUARI
7-8 Mart 2018  KTÜ 4. Kariyer Fuarı Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Fuar, katılımcı firmaların ziyaretçilerle birebir görüşme, staj ve iş pozisyonlarını onlara tanıtma ve kendilerinin öz geçmişlerini değerlendirme fırsatı bulmalarını sağlamaktadır.
Girişimci Kişiliği ve Yeni Ekonomide Girişimcilik
Trabzon Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi ve Trabzon Tim Teb Girişim Evi İşbirliğinde Trabzon İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Girişimcilik üzerine eğitim verildi.
6. TET Ar-Ge Proje Pazarı
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr. Faruk ÖZLÜ'nün katılımlarıyla 6.sı düzenlenen TET Ar-Ge Proje Pazarı ödülleri sahiplerini buldu.

86. İzmir Enternasyonal Fuarı Kapılarını Açıyor


Her yıl farklı bir tema ile düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı' nın bu yılki ana teması İNOVASYON-ENERJİ'' olarak belirlenmiştir.Fuarın partner ülkesi Rusya olup,onur konuk ili ise Muğla'dır.
3 BOYUTLU MODELLEME EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR
 Trabzon Teknokent - Karadeniz Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi İşbirliği kapsamında, SOLIDWORKS 2017 - AUTODESK 3DS MAX Kurslarına Katılımcılarını Bekliyor.
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KARİYER FUARI

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Kariyer Merkezi tarafından, Osman Turan Kongre Merkezinde 3.sü gerçekleştirilen Kariyer Fuarı etkinliği kapsamında, Trabzon Teknokent olarak yapılan etkinliğe katılarak; Girişimcilik, Proje Yönetimi, Ar-Ge ve İnovasyon konularında bilgi ve tecrübelerimizi paylaştık.
KOŞUL FARKLILAŞTIRMA YOLUYLA YENİLEŞİM(İNOVASYON)-GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON EĞİTİMİ

Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Trabzon Teknokent tarafından Turizm ve Teknoloji Eski Bakanı Mustafa Tınaz Titiz'in katılımıyla çözümün yenileşme hareketiyle daha çok değer üretmekten geçtiğinin aktarıldığı "inovasyon" ya da Türkçe sözcükle "yenileşim" temalı bir eğitim düzenlendi.
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KARİYER GELİŞİM GÜNLERİ

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü tarafından, 7.si gerçekleştirilen Kariyer Gelişim Günleri etkinliği kapsamında, Trabzon Teknokent olarak yapılan etkinliğe katılarak; Girişimcilik, Proje Yönetimi, Ar-Ge ve İnovasyon konularında tecrübelerimizi paylaştık.
4. TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ ZİRVESİ YAPILDI.

Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılından bu yana düzenlenmekte olan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nin dördüncüsünün açılışı, 23 Kasım 2016 Çarşamba günü Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Dr. Faruk ÖZLÜ’nün katılımlarıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapıldı.

     TRABZON GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ 18 MAYIS 2016 TARİHİNDE TRABZON' DA
Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylanmış olan "Trabzon Girişim Evi" 18 Mayıs 2016, Çarşamba günü paydaşlar (BNU, DKİB, TEB, Trabzon Teknopark ve TİM) ve geniş bir protokol katılımıyla açılarak faaliyetlerine başlayacaktır.Bu açılışın yanı sıra BNU tarafından diğer paydaşların da desteğiyle;şehirdeki üniversite öğrencileri, akademisyenler,kanaat önderleri ve Trabzon halkının farkındalığını artırmak üzere"Trabzon Girişimcilik Zirvesi" düzenlenecektir.Bu zirvede konuşmacı ve panalist olarak girişimcilik konusunda davetli olan başarılı kişiler bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunarak; katılımcı genç girişimcilere rol model kimlikleriyle vizyonlarını aktaracak ve yeni girişimcilere esin kaynağı olacaktır.Trabzonlu tüm girişimcilerimiz bu özel güne DAVETLİDİR.
www.trabzongirisimzirvesi.com adresinden katılımcılarımızın rezervasyon kaydını yaptırmalarını rica ederiz.
TRABZON TİCARET VE SANAYİ ODASI MECLİSİNE TRABZON TEKNOKENT SUNUMU
Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü Ömer Kurnaz, işadamları ve sanayicilerin Trabzon Teknoknet’te Ar-Ge proje çalışması yapmasını beklediklerini vurgulayarak, “Teknoloji ve yeniliğe Karadeniz’den yelken açın.” dedi.
Patent Eğitimi
Türkiye Üniversitelerinde Sınai Mülkiyet Hakları Bilgisinin Yaygınlaştırılması" projesi çerçevesinde Prof. Dr. Osman Turan  Kongre ve Kültür Merkezinde 23 Mayıs Çarşamba günü bir günlük eğitim verilecektir. 
Trabzon Teknokent Olarak Üniversite - Sanayi İşbirliği Merkezler Zirvesine Katıldık

Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP), Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD) ile birlikte Ankara Sanayi Odasının ev sahipliğinde 27 Nisan 2012 tarihinde üniversitelerin ilgili arayüz kuruluşları, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Yönetici Şirketleri, özel TTO şirketleri, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK temsilcilerinin katıldığı “Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Zirvesi” gerçekleştirildi. Etkinliğe 48 farklı kurum ve kuruluştan toplam 61 temsilci katıldı.

Teknoloji Transfer Ofislerine İlişkin Farkındalık Eğitimi
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından "Teknoloji Transfer Ofislerine İlişkin Farkındalık Yaratılması Eğitimi" 26-27 Aralık 2011 tarihlerinde Dedeman Otel'de gerçekleştirildi.
Anasayfa